Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

  • 2024-01-10 21:20

    Jak przystało na region w Europie Środkowej, ziemia kłodzka istniała i istnieje realnie, determinowana geografią lub decyzjami politycznymi, a zarazem jest tworem wyobraźni, opisywanym w wielu tekstach i językach. Badanie kultury tego obszaru wymaga zatem podejścia historycznego, skupionego na dziejach narodów i grup społecznych oraz historii ich sztuki, duchowości, obyczaju i przemysłu, jak również użycia perspektyw...

  • 2023-11-09 09:43

    Imponujący łańcuch zamków obronnych w Sudetach to część dziedzictwa Piastów, pierwszej historycznej polskiej dynastii. Z czasem Dolny Śląsk zaczął przynależeć do Królestwa Czech, które było częścią Rzeszy Niemieckiej, ale Piastowie śląscy książętami Rzeszy nigdy nie byli, w odróżnieniu np. do Podiebradów oleśnickich. Piastowie kierowali się własnościowym prawem polskim, podkreślali, że są na Śląsku „od zawsze" i otrzymali przywileje od polskiego władcy, co musiał uznać nawet cesarz

  • 2023-11-08 16:23

    Górskie wędrówki to wspaniała przygoda i mnóstwo pozytywnych doświadczeń i wspomnień – z tym stwierdzeniem zgodzi się zapewne każdy miłośnik gór. Ci z nich, którzy zostali rodzicami mogą zadawać sobie pytanie: Jak zarazić dzieci swoją pasją i miłością do wędrowania po górskich szczytach? Jak zachęcić je do odkrywania nowych miejsc i nakierować ich wrodzoną ciekawość świata na górskie szlaki? I jak nie zrazić ich do takiego rodzaju turystyki, który przecież często wiąże się z dużym wysiłkiem?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1168Wszystkich: 13725281

DCF zaprasza (16-22 lutego 2018 r.)

Kadr z filmu "Czwarta władza"
Kadr z filmu "Czwarta władza"
2018-02-15 12:16

     Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza do kina i na wydarzenia związane z pokazami filmów. W najbliższym tygodniu będzie okazja m.in. zobaczyć kilka premier, np. „Jeszcze nie koniec”, „Kształt wody” oraz „Pomiędzy słowami”, a w Filmowym Klubie Seniorów obraz „Nie opuszczaj mnie”. W Dyskusyjnym Klubie Filmowym porozmawiany o filmie "Czwarta władza"


 

Premiery: „Czwarta władza”, „Jeszcze nie koniec”, „Kształt wody”, „Pomiędzy słowami”
Dyskusyjny Klub Filmowy: 19 lutego, film „Czwarta władza”, godz. 20:00, bilety: 11 zł
Filmowy Klub Seniorów: 20 lutego, film „Nie opuszczaj mnie”, godz. 12:00, bilety: 11 zł


Najnowszy film Stevena Spielberga
     W piątek 16 lutego premiera najnowszego filmu Stevena Spielberg pt. „Czwarta władza”. W rolach głównych Meryl Streep oraz Tom Hanks. Obraz nominowany jest do Oscara w dwóch kategoriach: najlepszy film oraz najlepsza aktorka pierwszoplanowa. „Czwarta władza” oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które na zawsze wpisały się w historię amerykańskiego dziennikarstwa. Najwyższe władze już od czterech dekad ukrywają szokujące tajemnice, a amerykańska prasa walczy o prawo do ich ujawnienia. Wydawczyni dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) oraz redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks), stają na czele bezprecedensowego konfliktu między dziennikarzami a rządem USA. Na ekranie, oprócz Meryl Streep i Toma Hanksa, również: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts i Bradley Whitford.

Portret dysfunkcyjnej rodziny
     Od piątku 16 lutego w DCF-ie „Jeszcze nie koniec” w reż. Xaviera Legranda. Obraz zdobył Nagrodę Publiczności na MFF w San Sebastian za najlepszy film europejski, statuetkę Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię na MFF w Wenecji oraz Grand Prix Festiwalu Tofifest 2017 – Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych. Małżeństwo po rozwodzie - Miriam (Léa Drucker) i Antoine (Denis Ménochet) Besson  walczą o przyznanie opieki nad synem Julienem (Thomas Gioria). Miriam stara się o uzyskanie wyłącznej opieki nad dzieckiem, żeby chronić go przed – jej zdaniem – brutalnym ojcem. Antoine natomiast przedstawia siebie jako rodzica lekceważonego. Podczas rozprawy sędzina zarządza wspólną opiekę nad małym Julienem, jednak rozwiązanie to nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Chłopiec znajduje się w samym środku narastającego konfliktu między rodzicami. 

„Kształt wody” - 13 nominacji do Oscara
     W piątek 16 lutego zapraszamy na premierę najnowszego filmu Guillermo del Toro „Kształt wody”. To rozgrywająca się w czasach zimnej wojny baśń dla dorosłych. Obraz nominowany do Oscara w trzynastu kategoriach, laureat Złotego Lwa i dwóch Złotych Globów. Na ekranie m.in.: Sally Hawkins („Blue Jasmine”), Michael Shannon („Zwierzęta nocy”), Doug Jones („Labirynt Fauna”) i Octavia Spencer („Służące”). Stany Zjednoczone, początek lat 60. XX wieku. Elisa (Sally Hawkins) wiedzie samotną i monotonną egzystencję. Jest niema, dlatego automatycznie skazywana jest na bycie gorszą. Mimo, że życie kobiety nie jest łatwe, posiada ona ogromną empatię i jeszcze większą wyobraźnię. Cechy te przydają jej się w pracy – Elisa jest sprzątaczką w bardzo pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy pewnego dnia, wraz z koleżanką Zeldą (Octavia Spencer) odkrywają, że w centrum badawczym przetrzymywane jest tajemnicze stworzenie. Okazuje się, że to humanoidalny płaz, z którym Elisa z czasem się zaprzyjaźnia.

Andrzej Chyra i Jakub Gierszał jako ojciec i syn
     Od piątku na naszych ekranach „Pomiędzy słowami” w reż. Urszuli Antoniak. Film doskonale zrealizowany, zachowany w czarno-białej tonacji, z rewelacyjnymi rolami Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyry. Nagrodzony dwoma Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Michael (Jakub Gierszał) to mieszkający w Berlinie 28-letni prawnik. W niczym nie różni się od 34-letniego Franza (Christian Löber), swojego szefa i jednocześnie przyjaciela. Obaj są młodzi, utalentowani, dobrze sytuowani i odnoszą same sukcesy. Okazuje się jednak, że Michael, wbrew pozorom, wcale nie jest Niemcem – naprawdę nazywa się Michał i jest Polakiem. Jego życie zmienia się, gdy pewnego dnia do Berlina przyjeżdża jego ojciec – Stanisław (Andrzej Chyra), którego nie miał okazji poznać. Ojciec jest ostatnią więzią, jaka łączy go z Polską. Mężczyźni spędzają wspólny weekend, a spotkanie odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu.

DKF: „Czwarta władza”.
     W tym tygodniu w ramach DKF-u odbędzie się pokaz najnowszego filmu Stevena Spielberg pt. „Czwarta władza”. W rolach głównych Meryl Streep oraz Tom Hanks. Obraz nominowany jest do Oscara w dwóch kategoriach. Seans w poniedziałek 19 lutego o godz. 20:00. Bilety kosztują 11 zł. „Czwarta władza” oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które na zawsze wpisały się w historię amerykańskiego dziennikarstwa. Najwyższe władze już od czterech dekad ukrywają szokujące tajemnice, a amerykańska prasa walczy o prawo do ich ujawnienia. Wydawczyni dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) oraz redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks), stają na czele bezprecedensowego konfliktu między dziennikarzami a rządem USA. Na ekranie, oprócz Meryl Streep i Toma Hanksa, również: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Tracy Letts i Bradley Whitford.

FKS: „Nie opuszczaj mnie”
     Filmowy Klub Seniorów zaprasza na film „Nie opuszczaj mnie” w reżyserii Jin Mo-younga. To kameralny, osobisty i intymny obraz niezwykłej miłości starszych ludzi, których mimo upływu lat wciąż łączy ogromne uczucie. Spotkanie we wtorek 20 lutego o godz. 12:00. Bilety w cenie 11 zł. 89-letnia Gye-yeol Kang i 98-letni Byeong-man Jo są małżeństwem od 76 lat. Mieszkają w górskiej wiosce Hoengseong w prowincji Gangwon w Korei Południowej. Mają szóstkę dzieci, kolejną szóstkę pochowali. Mimo upływu tylu lat, łącząca ich relacja wciąż pełna jest czułości i młodzieńczej radości. Noszą bliźniaczo podobne stroje, codziennie żartują i się śmieją i na pierwszy rzut oka widać, że łączy ich ogromna miłość – wszystko to sprawiło, że bardzo szybko stali się bohaterami koreańskiej telewizji, a powstały w konsekwencji film pełnometrażowy został największym sukcesem komercyjnym w historii południowokoreańskiego kina dokumentalnego. Reżyser dokumentuje codzienne życie i rytuały pary przez 15 miesięcy. Obserwuje bohaterów z dystansu i nie wkracza w ich najbardziej intymną i osobistą przestrzeń. 

 


Zobacz także:
strona www Dolnośląskiego Centrum Filmowego 

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook