Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

 • 2024-04-17 08:17

  Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 110Wszystkich: 13825013

Dwudrzwiowe lodówki wolnostojące - ranking polecanych modeli

     Lodówki dwudrzwiowe, zwane inaczej side by side, świetnie sprawdzą się przy większej liczbie domowników. Są tak skonstruowane, że po jednej stronie znajduje się chłodziarka, a po drugiej - zamrażarka. To wygodne rozwiązanie, gdy masz dużą rodzinę lub dzielisz mieszkanie ze współlokatorami. Zobacz, jaka lodówka dwudrzwiowa sprawdzi się u ciebie najlepiej!

Lodówka dwudrzwiowa a French Door
 

     Zwróć uwagę na różnicę między tymi dwoma sprzętami, które często bywają ze sobą mylone. W lodówce typu French Door chłodziarka znajduje się na górze, zamrażarka - na dole. Ta druga może mieć postać wygodnych, łatwo wysuwanych szuflad. W odróżnieniu od tego rodzaju sprzętu, lodówka dwudrzwiowa to urządzenie podzielone na strony - stąd nazwa side by side. Po jednej stronie masz chłodziarkę, a po drugiej - zamrażarkę.

     Rozróżnienie tych lodówek na pierwszy rzut oka może być niełatwe - dobrze więc wiedzieć, czego szukasz i odpowiednio zawęzić kryteria.

Jak wybrać lodówkę dwudrzwiową? Najważniejsze kwestie
 

     Lodówki side by side, podobnie jak inne rodzaje chłodziarko-zamrażarek, możesz kupić w wersji do wolnostojącej lub do zabudowy. Pierwsza opcja oznacza więcej sprzętów do wyboru, większą elastyczność i łatwiejsze dostosowywanie urządzenia do aktualnych potrzeb. Producenci dodają, by urządzenia prezentowały się atrakcyjnie pod względem wizualnym - mogą być więc prawdziwą ozdobą kuchni! Model wolnostojący wydaje się racjonalnym wyborem, jeśli nie planujesz generalnego remontu mieszkania.

     Jak wybrać odpowiedni sprzęt? Parametry, które trzeba przeanalizować, są praktycznie takie same, jak przy zakupie lodówek innego rodzaju:

 • pojemność urządzenia;
 • jego wymiary;
 • generowany hałas;
 • klasa energetyczna;
 • zastosowane technologie, w tym No Frost;
 • ułatwienia przechowywania określonego rodzaju produktów;
 • możliwość elastycznego dostosowania wnętrza do swoich potrzeb;
 • łatwe sterowanie;
 • design urządzenia.

     Jaka lodówka dwudrzwiowa będzie najlepsza? Pora przyjrzeć się bliżej polecanym modelom wolnostojącym!

Jaką lodówkę dwudrzwiową wybrać?
 

     Lodówki dwudrzwiowe są droższe niż tradycyjne, z chłodziarką na górze i zamrażalnikiem na dole. Jaki budżet warto założyć? Najtańsze modele to koszt między 3000 a 4000 zł. Najbardziej zaawansowane technologicznie sprzęty - to ok. 10 000 zł. Zobacz, które lodówki będą udanym zakupem do twojej kuchni!

 • AMICA FY5109.3DFBX - szukasz lodówki w dobrej cenie? Oto ona! Za niewiele ponad 3000 zł otrzymujesz chłodziarkę o pojemności 261 l i zamrażarkę - 169 l. Sprzęt wyróżnia się modnym kolorem inox oraz cichą pracą. Wśród technologii, oprócz Total No Frost, warto wyróżnić sterowanie sensorowe, które pozwoli precyzyjnie określać temperaturę i korzystać z dodatkowych funkcji. Spodoba ci się Super chłodzenie i Super zamrażanie, a także FlexiShelf, czyli możliwość wyjmowania i przestawiania półek po swojemu.
 • SAMSUNG RH69B8941B1/EF - elegancka, świetnie oceniana lodówka. Pojemność chłodziarki to 403 l, zamrażarki - 242 l - to zasługa technologii SpaceMax, zwiększającej możliwości przechowywania, bez rosnących wymiarów urządzenia. Zachwyci cię rozwiązanie Food Showcase, czyli zewnętrzne drzwi lodówki, dające dostęp do artykułów pierwszej potrzeby. Spodoba ci się również Beverage Center, czyli łatwo dostępna, schłodzona woda na wyciągnięcie ręki. Ale to nie koniec - ten model to również elastyczna praca - możesz korzystać z pięciu trybów działania lodówki.
 • HAIER HSR3918EWPG - kolejna propozycja z dużą liczbą pozytywnych ocen! Pojemność chłodziarki wynosi 330 l, zamrażarki - 191 l. Docenisz cichą pracę i doskonały design tego urządzenia. Masz tutaj technologię Total No Frost, a także wygodny dozownik wody. Cyfrowy wyświetlacz dotykowy da ci łatwą kontrolę nad pracą całej lodówki wtedy, gdy tego potrzebujesz.

     Sprawdź lodówki w sklepie MediaMarkt! Wiesz już, co wziąć pod uwagę, szukając sprzętu do twojej kuchni? Zobacz recenzje użytkowników, by przekonać się, czy sprzęt, który wpadł ci w oko, będzie udanym zakupem!

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Facebook