Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

 • 2024-04-17 08:17

  Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 181Wszystkich: 13825084

Festiwal Kwiatów z Zamku Książ przyleciał na lotnisko

2023-04-21 20:25

     Z jaką walizką podróżowałaby księżna Daisy? Jak kwiatami przywitać podróżnych przylatujących do Wrocławia? Jak poczuć odrobinę egzotyki przed długą podróżą? Wystarczy odwiedzić wrocławskie lotnisko. Dzięki współpracy Portu Lotniczego Wrocław z Zamkiem Książ można tam poczuć klimat Festiwalu Kwiatów i Sztuki.

     Festiwal Kwiatów i Sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się co roku na Zamku Książ. Jego XXXIII edycja rusza w sobotę, 29 kwietnia i potrwa do środy, 3 maja. Tym razem jest ona poświęcona najsłynniejszej mieszkance Zamku Książ – księżnej Daisy von Pless. Inspiracją dla mistrzów florystyki tworzących kreatywne kwiatowe aranżacje są w tym roku zapiski z pamiętników księżnej i jej sekretny ogród. Nowością będzie możliwość zwiedzania piątego piętra zamku, gdzie powstanie kwiatowa aranżacja „Ma Fantaisie”. Będzie ona nawiązywać do jednego z ulubionych miejsc wypoczynku księżnej Daisy, a stworzą ją profesjonaliści z Międzynarodowego Instytutu Florystycznego.

     Promocji tego wydarzenia poświęcone było dzisiejsze spotkanie na wrocławskim lotnisku. Wzięli w nim udział: Anna Żabska, prezeska Zamku Książ, Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD oraz Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Podczas spotkania po raz pierwszy zaprezentowane zostały unikalne kompozycje kwiatowe, które pasażerowie będą mogli przez cały tydzień oglądać, odlatując i przylatując do Wrocławia. – Nie ma lepszego miejsca na promocję takich wydarzeń jak Festiwal Kwiatów i Sztuki niż wrocławskie lotnisko – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Chcemy zainspirować podróżnych i pokazać, że atrakcje są nie tylko w miejscach, do których można polecieć  z Wrocławia, ale piękne wrażenia czekają nas także na Dolnym Śląsku. Dzięki tym kwiatowym aranżacjom ich namiastkę możemy poczuć już właśnie w naszym terminalu – dodaje.

     Kwiatowe aranżacje z wykorzystaniem świeżych kwiatów oraz suszu przygotował mistrz florystyki Maciej Krzus wraz z zaprzyjaźnionymi florystkami i florystami. Jedno ukwiecone przejście to nawiązanie do egzotycznych klimatów, a drugie — z białymi akcentami — jest symbolicznym powitaniem w Polsce i na Dolnym Śląsku. Dodatkowo w hali bagażowej przygotowane zostały walizki wypełnione kwiatami.

     Jakie atrakcje czekają jeszcze na gości Festiwalu Kwiatów i Sztuki? To przede wszystkim ponad 30 sal udekorowanych barwnymi, kwiatowymi kompozycjami, strefa dla dzieci, w której odbywać się będą warsztaty florystyczne, gry i zabawy z animatorami, a także konkursy z nagrodami. Nie zabraknie też wykładów prowadzonych przez Dział Muzealno-Edukacyjny Zamku Książ, mistrzów florystyki i zaproszonych gości. Na tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji, czeka Nocne Zwiedzanie z duchami, czyli pełne adrenaliny przejście przez skąpany w ciemnościach Zamek Książ.

     – Festiwal Kwiatów i Sztuki to uczta dla zmysłów i niesamowite wydarzenie dla całych rodzin. Oprócz podziwiania niesamowitych prac profesjonalnych florystów i florystek będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza produktów i roślin, które zaoferują nasi wystawcy, a także oferty gastronomicznej oraz strefy zabaw dla dzieci – mówi Anna Żabska, prezeska Zamku Książ.

Ada Kondratowicz - PR Expert
 

 


Sudecka Księgarnia Wysyłkowa poleca:

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook