Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2023-01-29 17:54

  Wznowienie długo oczekiwanej przez miłośników naszego regionu książki Krzysztofa R. Mazurskiego "Miłość i dramaty królewny Marianny", wreszcie dojdzie do skutku. Premiera planowana jest na 6 marca 2023 roku i oczywiście od tego momentu książka będzie dostępna w naszej Sudeckiej Księgarni Wysyłkowej. 6 marca to świetny moment na jej wydanie, tuż przed Świętem Kobiet, a więc i świętem wspaniałej kobiety, jaką była, związana mocno z Dolnym Śląskiem, królewna Marianna Orańska...

 • 2022-12-27 22:28

  Pierwszy rozdział podsumowuje burzliwy rozwój polityczny na szczeblu gminnym, w którym zaszło tak wiele zmian, że zwykły obywatel nie jest w stanie ich wszystkich zapamiętać. Inne rozdziały dotyczą przemysłu, budownictwa, transportu, handlu, zdrowia i spraw społecznych. Książkę zamyka traktat o kulturze i edukacji, ze specjalnymi rozdziałami poświęconymi zoo i ogrodowi botanicznemu. Ostatnia część książki poświęcona jest sportowi, ochronie przyrody oraz symbolowi Liberca – Ještědowi.

 • 2022-11-18 11:42

  Źródła i literatura dotyczące pionierów narciarstwa w Karkonoszach i Górach Izerskich do początków XX stulecia są skromne. Najważniejszy zbiór ze Szklarskiej Poręby - wiodącego wówczas ośrodka sportów zimowych – gminne archiwum, zaginął wiosną 1945 r. Podstawowe informacje dotyczące pionierskich lat białego szaleństwa znajdują się na szczęście w przyczynkarskich opisach dokonań karkonoskich narciarzy z przełomu wieków XIX i XX, notatkach prasowych oraz na marginesach monografii

 • 2022-11-15 12:29

  Zbiór opowiadań jest przyczynkiem nie tylko do historii Przesieki i Karkonoszy, będzie też znakomitym źródłem wiedzy dla miłośników tego regionu. Pisanie Mariusza pewnie wejdzie do kanonu modnej ostatnio „literatury górskiej”. Tym bardziej, że autor pokazuje góry nie od strony zdobywcy, tylko „zwykłego zjadacza chleba”, który swoje życiowe losy związał na zawsze z Karkonoszami. Przez to pisanie przebija coś, co Zbigniew Piotrowicz nazwał sudeckością

 • 2022-07-07 12:37

  Miłośnicy Sudetów nie mogą narzekać na brak dobrych map, tak potrzebnych do wędrówek po górach. Co rusz pojawiają się na rynku wydawniczym kolejne wydania, co pozwala nam mieć nadzieję, że dostajemy poprawione i aktualizowane na bieżąco mapy. Co jakiś czas pojawiają się w ofercie poszczególnych wydawnictw także całkiem nowe opracowania. Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia z krakowskim wydawnictwem Compass

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 2109Wszystkich: 13307923

Festiwal Kwiatów z Zamku Książ przyleciał na lotnisko

2023-04-21 20:25

     Z jaką walizką podróżowałaby księżna Daisy? Jak kwiatami przywitać podróżnych przylatujących do Wrocławia? Jak poczuć odrobinę egzotyki przed długą podróżą? Wystarczy odwiedzić wrocławskie lotnisko. Dzięki współpracy Portu Lotniczego Wrocław z Zamkiem Książ można tam poczuć klimat Festiwalu Kwiatów i Sztuki.

     Festiwal Kwiatów i Sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się co roku na Zamku Książ. Jego XXXIII edycja rusza w sobotę, 29 kwietnia i potrwa do środy, 3 maja. Tym razem jest ona poświęcona najsłynniejszej mieszkance Zamku Książ – księżnej Daisy von Pless. Inspiracją dla mistrzów florystyki tworzących kreatywne kwiatowe aranżacje są w tym roku zapiski z pamiętników księżnej i jej sekretny ogród. Nowością będzie możliwość zwiedzania piątego piętra zamku, gdzie powstanie kwiatowa aranżacja „Ma Fantaisie”. Będzie ona nawiązywać do jednego z ulubionych miejsc wypoczynku księżnej Daisy, a stworzą ją profesjonaliści z Międzynarodowego Instytutu Florystycznego.

     Promocji tego wydarzenia poświęcone było dzisiejsze spotkanie na wrocławskim lotnisku. Wzięli w nim udział: Anna Żabska, prezeska Zamku Książ, Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD oraz Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Podczas spotkania po raz pierwszy zaprezentowane zostały unikalne kompozycje kwiatowe, które pasażerowie będą mogli przez cały tydzień oglądać, odlatując i przylatując do Wrocławia. – Nie ma lepszego miejsca na promocję takich wydarzeń jak Festiwal Kwiatów i Sztuki niż wrocławskie lotnisko – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Chcemy zainspirować podróżnych i pokazać, że atrakcje są nie tylko w miejscach, do których można polecieć  z Wrocławia, ale piękne wrażenia czekają nas także na Dolnym Śląsku. Dzięki tym kwiatowym aranżacjom ich namiastkę możemy poczuć już właśnie w naszym terminalu – dodaje.

     Kwiatowe aranżacje z wykorzystaniem świeżych kwiatów oraz suszu przygotował mistrz florystyki Maciej Krzus wraz z zaprzyjaźnionymi florystkami i florystami. Jedno ukwiecone przejście to nawiązanie do egzotycznych klimatów, a drugie — z białymi akcentami — jest symbolicznym powitaniem w Polsce i na Dolnym Śląsku. Dodatkowo w hali bagażowej przygotowane zostały walizki wypełnione kwiatami.

     Jakie atrakcje czekają jeszcze na gości Festiwalu Kwiatów i Sztuki? To przede wszystkim ponad 30 sal udekorowanych barwnymi, kwiatowymi kompozycjami, strefa dla dzieci, w której odbywać się będą warsztaty florystyczne, gry i zabawy z animatorami, a także konkursy z nagrodami. Nie zabraknie też wykładów prowadzonych przez Dział Muzealno-Edukacyjny Zamku Książ, mistrzów florystyki i zaproszonych gości. Na tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji, czeka Nocne Zwiedzanie z duchami, czyli pełne adrenaliny przejście przez skąpany w ciemnościach Zamek Książ.

     – Festiwal Kwiatów i Sztuki to uczta dla zmysłów i niesamowite wydarzenie dla całych rodzin. Oprócz podziwiania niesamowitych prac profesjonalnych florystów i florystek będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza produktów i roślin, które zaoferują nasi wystawcy, a także oferty gastronomicznej oraz strefy zabaw dla dzieci – mówi Anna Żabska, prezeska Zamku Książ.

Ada Kondratowicz - PR Expert
 

 


Sudecka Księgarnia Wysyłkowa poleca:

 

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook