Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
 • 2024-05-19 23:27

  Książka zawiera opisy 112 gatunków roślin chronionych przedstawionych na 230 fotografiach. Opisy dotyczą biologii, ekologii, zagrożeń i ochrony poszczególnych gatunków oraz niepublikowanych w książkach tego typu informacji m. in. z wyjaśnieniem źródła pochodzenia nazw polskich i łacińskich, najnowszych badań z zakresu zapylania kwiatów, medycyny, ochrony środowiska, ziołolecznictwa, magii, zabobonów, architektury, symboliki itp.

 • 2024-05-17 08:15

  Dzieje Środy Śląskiej zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno historyków oraz regionalistów, jak i jej mieszkańców. Leżące w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Legnicą miasto dzieliło często losy tych dwóch stolic księstw śląskich, a także przeżywało wzloty i upadki w ramach Korony Czeskiej, Austrii Habsburgów, Prus i Niemiec. W wyniku II wojny światowej Środa Śląska znalazła się w granicach Polski. Poza tą wielką historią miasto posiada wartości, którymi szczyci się do dzisiaj

 • 2024-05-17 08:10

  28 maja 1997 roku. Południe. Z każdą minutą tłum otaczający klasztor w Lubiążu gęstnieje. Napięcie sięga zenitu, gdy z czarnej toyoty wysiada… sam Michael Jackson! Jaki sekret łączy go z opactwem Cystersów? Czy ma to coś wspólnego z mission impossible, którą Tom Cruise planuje na moście nad Jeziorem Pilchowickim? Może Mirosław Hermaszewski, rezolutny chłopak z Wołowa, który w przyszłości spełni swoje nieziemskie marzenie, zdradzi nam...

 • 2024-04-17 11:23

  Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

 • 2024-04-17 10:44

  Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1047Wszystkich: 13895877

Ogrody świateł we Wrocławiu

2023-10-27 07:01

     Do wrocławskiego ogrodu zoologicznego zawita wystawa edukacyjna „Dzika Afryka”, prezentująca najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu w nowym, mulimedialnym wydaniu. Atrakcja zostanie otwarta 27 października 2023 roku, ale bilety już można kupić w przedsprzedaży.

     Wystawa potrwa do 3 marca 2024 r. Będzie nową czasową atrakcją otwieraną w sezonie jesienno-zimowym codziennie po zmroku po godzinach zamknięcia zoo. Trasa zwiedzania będzie prowadziła poprzez zabytkową część ogrodu, po specjalnie przygotowanej ścieżce z licznymi multimedialnymi atrakcjami. Podczas spaceru będzie można spotkać najbardziej charyzmatyczne gatunki zwierząt Afryki w nowym świetlnym wydaniu. Odwiedzenie ekspozycji będzie też doskonałą lekcją przyrody, która przybliży gościom wiedzę na temat zagrożonych gatunków.

     – Z chęcią wykorzystujemy nowe technologie, czym urozmaicamy ofertę naszego zoo. I tym razem szykujemy dla naszych gości coś naprawdę spektakularnego. „Dzika Afryka” to pierwsza wystawa Garden of Lights we Wrocławiu i cieszymy się, że to właśnie nasze zoo wybrała firma Wonderful Lighting na tak innowacyjny projekt. Czegoś podobnego w takiej skali jeszcze w naszym mieście nie było – mówi Joanna Kasprzak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

     - Projektując wystawę specjalnie dla wrocławskiego zoo staraliśmy się realistycznie oddać cechy gatunkowe zwierząt i połączyć je z magią technologii świetlnych, które wykorzystujemy do produkcji naszych multimedialnych ekspozycji. Ponadto zaplanowaliśmy szereg innych atrakcji: tunel kwiatów, 50-metrową interaktywną ścieżkę czy multimedialną rzekę, a wszystko w harmonijnej muzyczno-świetlnej oprawie – dodaje Michał Chojnacki, prezes Wonderful Lighting, firmy, która wspólnie z wrocławskim zoo przygotowała tę wyjątkową atrakcję.

     Z każdego sprzedanego biletu organizator wystawy wspólnie z Zoo Wrocław postanowił przeznaczyć 1 zł na ratowanie pingwinów przylądkowych – tońców, które zostały ambasadorami projektu. Wrocławskie zoo od lat wpiera fundację SANCCOB, która w środowisku naturalnym ratuje ten jeden z najbardziej zagrożonych wymarciem gatunków ptaków. Każdy kto kupi bilet na wystawę, wesprze pomoc niesioną tym wspaniałym zwierzętom.

     - Wystawa będzie doskonałym uzupełnieniem naszej oferty i dodatkową atrakcją w godzinach wieczornych. Szczególnie doceniamy jej walor edukacyjny i charytatywny. Cieszymy się, że część dochodu z biletów na wystawę, wesprze ochronę pingwinów przylądkowych w Afryce – dodaje Joanna Kasprzak.

     Ekspozycja Garden of Lights przygotowana przez Wonderful Lighting z Gdyni w tym roku po raz pierwszy zagości we Wrocławiu. Do tej pory jej realizacje można było podziwiać w Chorzowie, Krakowie, Warszawie i Gdyni. Wystawy odwiedziło 1,2 mln osób. W tym sezonie do grona polskich miast goszczących ogrody świateł dołączy właśnie Wrocław oraz Szczecin. Wystawy Garden of Lights pojawia się także za granicą: w Rydze, Belgradzie, Budapeszcie i Bukareszcie.

     Wejście na wystawę będzie możliwe przez bramę zoo od strony ul. Wróblewskiego, zlokalizowaną przy przystanku autobusowym „Hala Stulecia”, zlokalizowanym naprzeciwko ul. Wystawowej we Wrocławiu. Trwa promocja na bilety sezonowe, umożliwiające wejście na wystawę codziennie w całym okresie jej funkcjonowania. Kupując bilet sezonowy do 20 października skorzystacie z 30 proc. zniżki. Bilety oraz więcej informacji jest dostępnych na stronie: bilety.gardenoflights.com. Wystawę będzie można zwiedzać do 3 marca 2024 r.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook