Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 1318Wszystkich: 13794879

Lądek-Zdrój ma nową kanapę

2015-01-28 09:51

Jeszcze niedawno kameralny i mało znany ośrodek narciarski w Lądku-Zdroju staje się coraz bardziej atrakcyjny. Wszystko dzięki ostatnim inwestycjom. Najnowszą jest wyciąg - czteroosobowa kanapa o długości 350 m - który w przyszłości ma być wydłużony do 1100 metrów. Nowa kolejka wymusiła również rozbudowę systemu naśnieżania. Dzięki temu szusować na nartach można także wtedy, kiedy pogoda nie dopisuje.

- Kiedy w roku 2005 przejmowałem stację, na północnych zboczach Trojaka (766 m n.p.m.) stał tylko jeden, krótki, 30-letni wyciąg talerzykowy oraz budka, w której znajdowała się kasa. Dookoła były tylko łąki i lasy - wspomina Artur Kołodziej, właściciel ośrodka w Lądku, od dwóch lat należącego do projektu SKI Region (razem ze Śnieżnikiem, Czarną Górą i Kamienicą).

Właśnie w 2005 roku kupił pierwszy ratrak, skuter śnieżny, a obok budki kasowej postawił namiot z gastronomią i wypożyczalnią nart. Dodatkowe trzy wyciągi Artur Kołodziej zbudował na kolejnych terenach, dzierżawionych od urzędu miejskiego. Oświetlił stoki i rozbudował system naśnieżania. Stary wyciąg został rozebrany. Wykarczowano las i wyrównano teren. Szybko pojawił się nowy wyciąg orczykowy (600 m). Na pozostałym obszarze stanęły mniejsze wyciągi (80 m i 120 m) oraz kolejny, 400-metrowy wyciąg talerzykowy. Dziś narciarze mogą cieszyć się w sumie pięcioma trasami narciarskimi, o łącznej długości 1550 m.

- Wyciąg w Lądku odwiedzam już od kilku lat. Jestem początkującą narciarką, więc warunki dla mnie są bardzo dobre. Zawsze mogę tutaj liczyć na przygotowane stoki, nie muszę stać w długich kolejkach - powiedziała nam Dorota Kapinos z Kłodzka.

Stacja w sezonie wysokim czynna jest w g. 9:00-22:00. W ferie będzie kursował bus między Lądkiem, Kamienicą a Czarną Górą. W ramach projektu Ski Region Śnieżnik będzie można również kupić karnety honorowane na wszystkich trzech stacjach. Obowiązywać będzie wspólny cennik Ośrodka Narciarskiego Czarna Góra.

[Pamela Łętek - www.gazetawroclawska.pl]
Fot. Adrian Śledź

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook