Mapy, przewodniki
Wyszukiwarka
Kalendarz imprez
Subskrypcja

Nowe wydawnictwa
  • 2024-04-17 11:23

    Zaginięcia zawsze się zdarzały. Niektórzy przepadali bez wieści, innych znajdowano martwych, byli i tacy, którzy celowo zacierali za sobą ślady. Waldemar Wilski rozpłynął się w powietrzu podczas swojego wesela. Tropy biegną równolegle przez nieświęte życie Wilskiego, aż komisarz Sonia Kranz znajduje makabryczny dowód, że zaginiony naprawdę mocno wzburzył komuś krew. Dramatyczny przebieg morderstwa wydaje się nieprawdopodobny, ale ponad sto lat temu na tych terenach wydarzyła się podobna historia

  • 2024-04-17 10:44

    Mila uwielbia kilka rzeczy: zapach farb olejnych, niekończące się rozmowy z przyjaciółką, pracę w księgarni, smak słodko-kwaśnych żelków i ciepły brzuch beagle’a o imieniu Zakładka. Ale jest coś jeszcze, co powinniście o niej wiedzieć: najbardziej na świecie kocha Karkonosze oraz wszystko, co można tam znaleźć. No, prawie wszystko! Mila nie znosi nowoczesnych apartamentowców, które nijak się mają do sudeckiej architektury, a jednak rosną w Szklarskiej Porębie niczym grzyby po deszczu

  • 2024-04-17 08:17

    Ukazał się wiosenny numer czasopisma „Sudety”. Bardzo cieszy spełnienie obietnicy redaktora prowadzącego Kamila Piotra Piotrowskiego, który kilka miesięcy zapowiedział cykliczność ukazywania się kolejnych numerów. Jeszcze bardziej cieszy objętość nowego numeru, bo dostajemy do rąk 46 stron ciekawej lektury (poprzedni numer, jak i wiele wcześniejszych były okrojone do kilku, kilkunastu stron mniej). A co dostajemy w numerze 182?

  • 2024-02-01 09:34

    555 zagadek o Górach Stołowych jest próbą zebrania tego, co w Górach Stołowych najciekawsze, wyjątkowe i niepospolite.Jeżeli nigdy w nich nie byłeś, ta książka pozwoli Ci przekroczyć ich granicę i zajrzeć do środka ― do ukrytych tam historii i mrocznych tajemnic. Gwarantuję, że rozdział po rozdziale coraz szerzej będzie się przed Tobą otwierać niezwykły skalny świat, w którym każda piaskowcowa skałka ma w sobie coś wyjątkowego

  • 2024-01-10 21:30

    Opracowanie poświęcone wrocławskiej gastronomii w latach 1957–1970, w którym czytelnik znajdzie informacje o jej strukturze, typach funkcjonujących zakładów oraz ich umiejscowieniu na terenie Wrocławia. Autor pisze również o prowadzonej przez lokale działalności rozrywkowej oraz przedstawia jadłospisy, opisuje też różne problemy z klientelą (gastronomiczne miscellanea). Wszystko to zostało ukazane na tle ówczesnych przemian

Które z n/w pasm jest Twoim ulubionym?
Sonda
Wizyt:
Dzisiaj: 156Wszystkich: 13819629

„Rowertour“, sierpień nr 8 (90) 2015

2015-08-08 17:20

     Prezentujemy najnowszy numer miesięcznika „Rowertour“, który w sierpniowym numerze nie oferuje co prawda nic dla miłośników sudeckich szlaków, ale z pewnością warto odnotować jego obecność na wydawniczym rynku. Polecamy szczególnie artykuł o Borach Tucholskich, trasach rowerowych wśród jezior Meklemburgii oraz artykuły o torbach na kierownicę i o gadżetach, które mogą się przydać podczas rowerowych wycieczek...

     A oto pozostałe tematy sierpniowego „Rowertouru“:

Lubelszczyzna i Podkarpacie 
Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus – przynajmniej jeśli chodzi o nasze pomysły na wyprawy rowerowe. Podczas tej ja chciałam odwiedzić swoje miejsca z dzieciństwa, a Maciek po prostu się zmęczyć. Ostatecznie spotkaliśmy się gdzieś pośrodku. Plan był prosty – wyruszyć gdzieś zza Warszawy i przez Janów Lubelski dojechać do Humnisk w Bieszczadach, z których pochodzę.

Bory Tucholskie
Z jednym musicie się zgodzić – ciekawych miejsc w Borach Tucholskich nie brakuje. I choć od lat spędzam tu wakacje (a konkretnie w Lińsku, 25 km na północny wschód od Tucholi), zawsze mam dylemat, w którą stronę popedałować. W tym rok u, podczas pięciodniowego pobytu, udało mi się zrealizować plan przejechania pięciu niezależnych od siebie jednodniowych tras.

Śląsk Cieszyński i Beskidy
Pięć języków, cztery dni, trzy państwa, dwie religie i tylko jeden ja. Spakowałem się już przedwczoraj, ale od paru dni leje. Dziś też ma padać, ale tylko do południa i tylko w górach. Wiatr? Północny, czyli zimny. Trzeba zrobić tak, żeby chociaż dął w plecy.

Rumunia
Plan mojej wyprawy był prosty. Samotnie dojechać rowerem z Polski nad Morze Czarne przez Słowację, Węgry i Rumunię, z czego dwa pierwsze kraje traktując jako tranzyt, a skupiając się tylko na zwiedzaniu ostatniego. Piękno Karpat zweryfikowało jednak wszystko.

Niemcy – Pojezierze Meklemburskie
Kochamy Niemcy – tym razem wybór padł na jeziora Meklemburgii, równie malownicze jak nasze Mazury czy Kaszuby, tyle że infrastrukturą rowerową biją je na głowę.

Wyspy Kanaryjskie: Gran Canaria – Lanzarote – Fuerteventura
Z czym kojarzą się Wam Wyspy Kanaryjskie? Z wakacjami w cieniu palmy, zarezerwowanymi dla zamożnych turystów? Czy z powulkanicznymi pustyniami i oazami zieleni, w których na szczęśliwej emeryturze mieszkają bogaci Europejczycy z północy kontynentu? Niestety, nie brzmi to zachęcająco.

Rowerowa baza podjazdów: Pogórze Rożnowskie – góra Wał
W paśmie pogórzy karpackich znajdziemy mnóstwo trudnych i krótkich ścianek, ale prawdziwych górskich przepraw o dużej różnicy wzniesień jest stosunkowo niewiele. Takich miejsc jest najwięcej przy przełomach rzecznych, gdzie urozmaicona rzeźba terenu wymusza agresywne trasowanie szos w poprzek grzbietów górskich. Taki układ mamy między innymi wokół góry Wał, której masyw od zachodu podmywa Dunajec, a od wschodu – Biała.

Akademia sakwiarza: gadżety przydatne w podróży
W sklepach turystycznych można znaleźć wiele niezwykłych gadżetów, które ułatwiają podróżowanie. Choć nie wszystkie z nich są niezbędne, niektóre naprawdę warto włączyć na stałe do wyprawowego ekwipunku. Mobilna łazienka, dobra czołówka czy kompaktowy zestaw narzędzi właśnie do nich należą.

Poradnik: torby na kierownicę
Torba na kierownicę pozwala zabrać w podróż najpotrzebniejsze drobiazgi i korzystać z nich praktycznie bez schodzenia z roweru. Jej montaż możliwy jest na zdecydowanej większości kierownic. Każdego roku przybywa na rynku nowych modeli, których mnogość może coraz bardziej utrudniać dokonanie wyboru. Na co w takim razie zwracać uwagę przy wyborze?

Raport: szlaki rowerowe w Polsce
Atrakcyjne, Bezpieczne i Wygodne – takie powinny być rowerowe szlaki turystyczne, zwłaszcza te długodystansowe. Niestety, polscy rowerzyści wciąż są skazani na krótkie odcinki takich tras lub wyjazd za granicę. Dlaczego? Po pierwsze, wspomniane cechy idealnego szlaku są albo ignorowane przez osoby i instytucje je tworzące, albo niewłaściwie rozumiane. Po drugie, wciąż brakuje skoordynowanych działań związanych z turystyką rowerową.

Styl życia: Jacek Herman-Iżycki
Pasjonują go podróże oraz fotografowanie, odwiedził 50 państw. Jacek Herman-Iżycki w roku 1980, jako pierwszy Polak, przejechał rowerem przez pustynny obszar Sahary; notatki oraz zdjęcia z tej wyprawy opublikował w wydanej właśnie książce „Rowerem przez Saharę i jeszcze dalej. Raport z podróży po Afryce w 1980 roku”.

Korespondencja: Jordania
Pustynia zmienia się codziennie, ale zmiany możemy dostrzec tylko wówczas, gdy czas pozwala nam się zatrzymać – dlatego pod Dżabal Umm ad Dami, na południu Jordanii, warto dojechać rowerem. Na brak postojów w drodze do najwyższej jordańskiej góry nie można narzekać!

Korespondencja: Meksyk
– Nie bierzcie tej fasolki, naprawdę nie polecam tej marki. Tortille, które kupiliście, najlepsze będą ze świeżym, białym serem i awokado. Odwracam się zaskoczona. Przede mną stoi szpakowaty, uśmiechnięty pan z wąsem. Podążamy ulicą za naszym nowym znajomym. Nie mogę uwierzyć w tak zaskakujący przebieg wydarzeń. Dopiero co wjechaliśmy do Meksyku, a tu już zapowiada się przygoda!

 

Zobacz także:
Strona www miesięcznika "Rowertour" 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
 

Komentarze

Komentarz
Facebook